Witaj na stronie Domu Pamięci w Płońsku

Łączy nas Pamięć. Akcja Żonkile w Domu Pamięci

19 kwietnia Dom Pamięci w Płońsku weźmie udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w ramach obchodów 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

👉 O godzinie 10.00 zapraszamy uczniów klas 1-3 na pokaz krótkometrażowego filmu animowanego zrealizowanego przez Hi-Story na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”, który przeniesie nas w bajkowy świat, w którym żyją dobre duszki, opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które go zamieszkują. Pewnego dnia, jeden z młodych opiekunów roślin i zwierząt, Maślak, ginie w niejasnych okolicznościach. Na poszukiwania wyrusza jego siostra, Borówka, na skrzydłach pomocnej Sowy. Baśniowa historia przybliża dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty. Projekcji filmu będą towarzyszyć warsztaty inspirowane opowiadaniem Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”.

👉 O godzinie 13.00 zapraszamy uczniów klas 4-6 na pokaz filmu na podstawie opowiadania „Było-nie ma-jest” Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbędziemy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać. Projekcji filmu będą towarzyszyć warsztaty.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zapisy telefoniczne pod numerem: +48 882 872 837

Ilość miejsc ograniczona!

👉19 kwietnia przypnijmy także papierowe żonkile na znak, że #ŁączyNasPamięć o powstaniu w getcie warszawskim. Każdy, kto odwiedzi Dom Pamięci w tym dniu, również otrzyma taki żonkil.

Skip to content