Witaj na stronie Domu Pamięci w Płońsku

W Kozim Zaułku – wakacyjne zajęcia edukacyjne w mieście Dawida Ben Guriona

Historia miasta Płońska to dzieje przenikania się kultur i religii Polaków i Żydów. Obie społeczności wspólnie budowały Płońsk, często w oparciu o odmienne tradycje i preferencje kulturowe. Tytułowy Kozi Zaułek (obecnie ulica Wspólna w Płońsku) to miejsce, gdzie przyszedł na świat Dawid Ben Gurion – już w lipcu zapraszamy na cykl wydarzeń związanych z jego postacią!

👉 10-13 lipca (od środy do soboty), godz. 11.00 – 14.00 – warsztaty animacji poklatkowej – zajęcia praktyczne dla młodych twórców w wieku 10-16 lat z animowania przedmiotów w różnych technikach, robienia zdjęć poklatkowych, ustawiania scen, pracy z dźwiękiem.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają postać Dawida Ben Guriona i jego rodzinę. Efektem końcowym zajęć będzie film, udostępniony na stronie internetowej Domu Pamięci, w mediach społecznościowych i za pomocą broszury z kodem QR.

Warsztaty poprowadzą Eliza i Radosław Łabarzewscy z Pracowni Tworzenia Obrazów Ruchomych TOR.

Warsztaty są nieodpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, zapisy pod nr telefonu +48 882 872 837 lub adresem email: dompamieci@mckplonsk.pl

Uwaga: warsztaty są czterodniowe, ale uczestniczy w nich jedna grupa młodych twórców. Zapisując się na warsztaty uczestniczymy w nich przez wszystkie cztery dni.

👉 20 lipca (sobota), godz. 11.00 – międzypokoleniowe warsztaty genealogiczne (dla rodziców z dziećmi lub dziadków z wnukami), podczas których uczestnicy na podstawie dokumentów metrykalnych dotyczących rodziny Dawida Ben Guriona poznają pracę genealoga, a także stworzą drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Młodziejewska – wieloletni pracownik Archiwum Państwowego w Płocku, edukatorka i specjalistka do spraw popularyzacji zasobu archiwalnego.

Warsztaty są nieodpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, zapisy pod nr telefonu +48 882 872 837 lub adresem email: dompamieci@mckplonsk.pl

👉 27 lipca (sobota), godz. 11.00 – spacer historyczny po Płońsku śladami Dawida Ben Guriona, podczas którego uczestnicy poznają miejsca związane z jego postacią.

Spacer rozpoczynamy przy Domu Pamięci, ul. Warszawska 2.

Wydarzenie poprowadzi Monika Kopańska z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.

Udział w spacerze jest nieodpłatny.

Projekt „W Kozim Zaułku – wakacyjne zajęcia edukacyjne w mieście Dawida Ben Guriona” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024

Skip to content