Witaj na stronie Domu Pamięci w Płońsku

Marzec i święto Purim – wydarzenia w Domu Pamięci

W sobotę 23 marca rozpoczyna się święto Purim, które upamiętnia biblijną historię opisaną w Księdze Estery. To opowieść o dobrej i odważnej królowej Esterze, jej wuju Mordechaju, królu Achaszwerosie oraz podstępnym Hamanie.

Purim jest najradośniejszym świętem żydowskim, zwanym żydowskim karnawałem. W czasie święta urządza się bale przebierańców i maskarady oraz spożywa hamantasze, czyli uszy Hamana – tradycyjne trójkątne ciasteczka wypełnione nadzieniem z maku, bakalii lub powidłami. ✡️

Z okazji święta Purim zapraszamy Was do Domu Pamięci na dwa wydarzenia.

👉 16 marca 2024 r. (w sobotę) o godz. 11.00 zapraszamy dzieci w wieku 5+ z opiekunami na kolejny z cyklu warsztatów edukacyjnych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku w ramach projektu pn.: „Przywracamy pamięć o dawnej społeczności żydowskiej w Płońsku – warsztaty edukacyjne w płońskim Domu Pamięci”, dofinansowanego ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Podczas warsztatów odkryjemy historię przedwojennych płońskich czapników i tajniki ich zawodu oraz przybliżymy święto Purim. W części artystycznej warsztatów młodzi uczestnicy z pomocą opiekunów wykonają własne purimowe kapelusze i inne nakrycia głowy.

Wydarzenie będzie również okazją do zwiedzenia stałej wystawy „Spójrz-przypomnij” w Domu Pamięci na ulicy Warszawskiej 2 w Płońsku.

Warsztaty bezpłatne
Zapisy telefoniczne – Mariola Adamska: +48 505 996 699
Ilość miejsc ograniczona!

👉 23 marca 2024 r. (w sobotę) o godz. 11.00 zapraszamy dzieci w wieku 5+ z opiekunami na warsztaty plastyczne, podczas których wykonamy balowe maski purimowe. Podczas spotkania poznamy także biblijną historię królowej Estery. Wydarzenie organizujemy we współpracy z Fundacją Nobiscum.

Warsztaty bezpłatne
Zapisy telefoniczne: +48 882 872 837 lub mailowe: dompamieci@mckplonsk.pl
Ilość miejsc ograniczona!

Skip to content