Witaj na stronie Domu Pamięci w Płońsku

Co warto wiedzieć o cmentarzach żydowskich i zwyczajach pogrzebowych? Wykład Krzysztofa Bielawskiego

W piątek 14 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy do Domu Pamięci w Płońsku na wykład Krzysztofa Bielawskiego pt. “Co warto wiedzieć o cmentarzach żydowskich i zwyczajach pogrzebowych?”

Krzysztof Bielawski jest badaczem cmentarzy żydowskich i publicystą, założycielem strony internetowej www.cmentarze-zydowskie.pl, autorem artykułów publikowanych na łamach m.in. „Kwartalnika Historii Żydów”, „Miasteczka Poznań”, ,,Spotkań z Zabytkami”, rocznika “Zagłada Żydów. Studia i Materiały”. Przez wiele lat pracował jako specjalista do spraw dziedzictwa żydowskiego w Centrum Informacji Historycznej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a obecnie jest pracownikiem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Krzysztof Bielawski jest także autorem tekstów na wystawie stałej „Spójrz – przypomnij!” w Domu Pamięci.

Wydarzenie towarzyszy wystawie czasowej „Domy wieczności” z Żydowskiego Muzeum Galicja poświęconej cmentarzom żydowskim, którą w Domu Pamięci w Płońsku można oglądać do 29 czerwca 2024 r. Więcej o wystawie tutaj (link)

Krzysztof Bielawski
Skip to content